Malarnia Proszkowa

Dysponujemy największą malarnią proszkową w regionie.

 

Dzięki naszemu doświadczeniu i nowoczesnemu wyposażeniu technicznemu zapewniamy doskonałe parametry produkcji. Nasze cele to zadowoleni klienci, wysoki profesjonalizm, ciągłe doskonalenie i rozwój produktów.

Najnowocześniejsze zastosowania na rynku- lider na rynku firma GEMA, oferują doskonałe parametry malowania oraz szerokie i szczegółowe spektrum ich regulacji. Nowoczesny dwustrefowy piec do polimeryzacji powłok proszkowych, może malować duże elementy. Posiadamy również specjalną kabinę, która umożliwia nam malowanie większych obiektów o wymiarach 1400x2800x12000 mm

Nasze cele to zadowoleni klienci, wysoki profesjonalizm, ciągłe doskonalenie i rozwój produktów.

Malowanie farbami proszkowymi polega na nakładaniu farby proszkowej na powłokę metalową techniką natrysku elektrostatycznego lub elektrokinetycznego. Farba proszkowa ma granulację w granicach od ok. 10 µm do ok. 100 µm. Podawanie farby jest wspomagane sprężonym powietrzem, które dodatkowo wykorzystuje się do fluidyzacji proszku. Fluidyzacja proszku to proces, w którym materiał sypki nabiera cech materiałów ciekłych, gdzie zawiesina proszku w powietrzu staje się mieszaniną łatwą do przesyłania w instalacjach pneumatycznych. Proszek stosowany do napylania posiada własności dielektryczne. Oznacza to, że cząstki farby chętnie magazynują ładunki elektryczne i mogą być ich nośnikami. Dlatego elementy malowane muszą przewodzić ładunki elektryczne (wystarczy powierzchniowo). Dlatego naładowane cząstki farby przywierają równomiernie do powierzchni pokrywanego przedmiotu. Następnie farba jest utwardzana w wysokiej temperaturze (około 200 °C) lub inną techniką np. promieniowania UV. Farbę nanosi się bezpośrednio na powierzchnię bez stosowania farb podkładowych. Powłoki wykonane przez malowanie proszkowe dają powierzchnie gładkie bez zacieków i zmarszczeń.

Malujemy we wszystkich kolorach RAL jak również z wykorzystaniem kolorów antycznych, farb strukturalnych.

Paleta kolorów RAL

Współpracujemy z cynkownią ogniową  Feuerverzinkerei Voigt & Müller GmbH.

Transport elementów metalowych od i do klienta jest przez nas również realizowany. Świadczymy także usługi transportowe do cynkowni.

Galeria

Facebook